Słomki eko są zdrowsze i coraz bardziej popularne!

Pijesz swój ulubiony szejk, przez plastikową słomkę, a następnie wyrzucasz ją beztrosko do kosza. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak duże znaczenie ma zamiana takiej słomki, na papierową słomkę? Otóż to, większość osób nie zdaje sobie sprawy, ze znaczenia jakie mają codziennie podejmowane przez nich decyzje. Codzienne korzystanie z plastikowych jednorazówek, w dużym stopniu przyczynia się do zaśmiecania i zanieczyszczania naszej planety. Wiele osób zbagatelizuje problem, którym są plastikowe słomki. I będą twierdzić że stanowią zbyt mały ułamek ,całego plastiku na świecie, by się nim przejmować. O tuż nie.

W czym tkwi problem

Największym problemem słomek wykonanych z tworzyw sztucznych, jest trudność w ich recyklingu. Powodem tego jest ich mały rozmiar i waga. Doprowadza to do tego że plastikowe słomki muszą się rozkładać w sposób naturalny, a to zajmuje im od 100 a nawet 1000 lat. Dlatego właśnie podnosi się coraz głośniejsze apele do konsumentów i korporacji międzynarodowych aby z nich zrezygnowały. Jako alternatywę podawane są ekologiczne słomki. Najczęściej wśród nich wymieniane są papierowe słomki. Papierowe słomki w przeciwieństwie do tych wykonanych z tworzyw sztucznych, szybko ulegają biodegradacji. Proces ten trwa najczęściej kilka tygodni, a nigdy nie przekracza 6 miesięcy. Powoduje to że słomki eko są przyjazne i neutralne dla środowiska. Najbardziej ekologiczne słomki? Sprawdź tutaj: https://papierowe.slomki.biz/

Akcja sprzątania plaż

W 2017 roku przeprowadzono akcję sprzątania wybrzeży i ze wszystkich plaż uprzątnięto 643 tys. plastikowych słomek. Coraz większa ilość naukowców podejmuje badania i prace naukowe w celu, walki z nadmiarem plastiku. Każdy z nas może mieć swój udział w ratowaniu planety. Nawet przez tak nie pozorne zmiany, może spowodować że zostawimy ten świat trochę lepszym dla przyszłych pokoleń. Wybierając słomki eko praktycznie pozbywamy się problemu.

Bio nie znaczy droższe

Często wielu ludzi gdy słyszy słowo bio, kojarzy się im to automatycznie z wyższymi kosztami. W tym przypadku różnica przy zakupie papierowych słomek, jest nie wielka i wynosi od kilku do kilkunastu groszy. Trzeba przyznać że jest to mała cena w porównaniu z tym jakie skutki ma ona dla naszego ekosystemu.