Pistolet do malowania – Wszystko o malowaniu natryskowym

Pistolet do malowania ścian to coraz częściej wykorzystywany element do malowania metodą natryskową, która znacząco różni się od tradycyjnego sposobu malowania. Co prawda, jest to o wiele bardziej skomplikowana metoda pod względem zorganizowania odpowiedniego sprzętu, lecz jednocześnie wyróżnia się swoją efektywnością.

Malowanie metodą natryskową z roku na rok zyskuje sobie popularność. Co więcej, sposób ten nie jest już tylko stosowany przez właścicieli domków jednorodzinnych, ale również w mieszkaniach. Co więcej, warto dodać, że jeszcze nie tak dawno ta metoda nie była tak popularna mimo tego, że znana jest od lat. Jej rozkwit związany jest z ciągłym rozwojem technologii, który doprowadził do miniaturyzacji potrzebnych urządzeń. Niegdyś do malowania natryskowego był potrzebny duży, ciężki, a przede wszystkim bardzo drogi sprzęt. Dziś ta metoda jest coraz bardziej popularna, a co za tym idzie, producenci produkują urządzenia amatorskie.

Malowanie natryskowe, w czym może pomóc?

Malowanie natryskowe to już nie tylko malowanie farbą, a również zabezpieczenie drewna impregnatorem, malowanie ogrodzeń czy karoserii. Co więcej, lepszy sprzęt pozwala na wykonywanie trudniejszych zadań takich jak nakładanie tynków, lakierowanie czy gruntowanie. Dzięki takiej funkcjonalności ta metoda jest coraz bardziej popularna. Warto też wspomnieć, że obecnie potrzebny tego typu sprzęt można po prostu wypożyczyć. Nie trzeba zatrudniać specjalnej ekipy lub kupować go, ponieważ często kosztuje naprawdę kilka tysięcy złotych. Wypożyczając go, płaci się tylko za czas, w którym się go używa, a co za tym idzie, jest to bardzo opłacalne rozwiązanie.

Pistolet do malowania to nie wszystko

Wiele osób myśli, że jednym z najważniejszych elementów w zestawie jest pistolet do malowania. Nie jest do końca prawdą, ponieważ jak najbardziej jest to bardzo ważny element, który bezpośrednio wpływa na efekt. Jednakże poza nim dużą funkcję spełnia aparat natryskowy ssący i regulator ciśnienia. Bowiem bez odpowiedniego przepływu i ciśnienia nawet najlepszym pistoletem do malowania nie uda się uzyskać pożądanego efektu.

Pistolet do malowania natryskowego

Malowanie natryskowe w firmach

Wcześniej wspominałem, że profesjonalny sprzęt do malowania natryskowego może być bardzo drogi. Jest to prawdą, dlatego mogłoby się wydawać, że nie korzystają z niego mniejsze firmy budowlane, bo ich po prostu na to nie stać. Nic bardziej mylnego, obecnie wiele małych przedsiębiorstw również go posiada. Warto w niego zainwestować, ponieważ znacząco przyśpiesza pracę, a jest to bardzo ważne w tej branży. Co więcej, odpowiedni pistolet do malowania wraz z dobrym dodatkowym osprzętem powoduje, że gruntowanie i pokrywanie ścian farbą może być nawet cztery razy szybsze niż tradycyjnymi metodami.