Łukasz Wudyka opinie o sklepach internetowych

Rynek e-commerce jest jednym z najprężniej rozwijających się rynków Europie. Tym bardziej w dobie pandemii ogromna liczba osób decyduje się robić zakupy w sklepach internetowych. Poza tym, możliwość kupowania produktów przez internet daje ogromny komfort i nie zabiera dużo czasu. Jak zatem wejść do branży e-commerce? Przedstawiam Wam moją opinię na temat prowadzenia sklepów internetowych. Dowiecie się nie tylko, jak założyć sklep internetowy, ale także, jak go prowadzić, aby osiągać maksymalne wyniki sprzedażowe.

Łukasz Wudyka opinie o sklepach internetowych – Jakie wymagania ma prowadzenie sklepów internetowych?

Konieczne w przypadku tworzenia biznesu e-commerce może być zakupienie domeny, a także hostingu. Warto, w tym celu zaufać programiście lub agencji, która będzie w stanie stworzyć stronę www na bardzo wysokim poziomie, a także wybrać odpowiedni dla niej hosting. Zaangażowanie grafika spowoduje, że Twój sklep internetowy będzie miał oryginalne logo i szatę graficzną.

Drugim wariantem prowadzenia sklepu internetowego jest zakup gotowego oprogramowania wraz z hostingiem.

Jeżeli chodzi o kwestie prawne związane z prowadzeniem sklepu internetowego, istnieją w niektórych branżach ograniczenia i wymagania dotyczące konkretnych produktów. Do produktów tego typu zaliczyć można na przykład:

 • leki,
 • alkohol,
 • broń i
 • amunicję. 

Łukasz Wudyka opinie o sklepach internetowych – Co warto wiedzieć przed otworzeniem sklepu internetowego?

W mojej opinii z biznesowego punktu widzenia, bardzo ważne jest, w jakiej formie prowadzisz sklep internetowy. Może on funkcjonować jako jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka jawna, spółka cywilna, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka z.o.o lub spółka akcyjna.

Zalecam także wybrać dogodną formę opodatkowania. Prowadząc sklep internetowy zarówno jako osoba fizyczna, jak i spółka osobowa, masz możliwość wyboru formy opodatkowania. Możesz zatem wybrać na przykład:

 • ryczałt,
 • zasady ogólne według skali podatkowej, a także
 • podatek liniowy.

Prowadzenie sklepu internetowego stawia także przed Tobą wyzwania, takie jak:

 • integracja w marketplace,
 • dobrze funkcjonujący magazyn,
 • zapewnienie szybkiej i prostej płatności, a także
 • zarządzanie dokumentacją.

W momencie, gdy planujesz otworzyć sklep internetowy, Twoją ważną decyzją jest również wybór odpowiedniej platformy. Możesz bowiem na przykład stworzyć sklep całkowicie od zera i dopasować go w pełni pod preferencje. Takie działanie w opinii wielu jest najlepsze, gdyż najbardziej uniwersalne.

Możesz także wykupić szablon graficzny bądź też skorzystać z darmowego po to, aby programista wdrożył i dostosował sklep pod Twoje usługi.

Łukasz Wudyka opinie ecommerce.

Trzecim wariantem jest skorzystanie ze specjalnej platformy dedykowanej branży e-commerce. W tym wypadku bardzo często musisz opłacać abonament i korzystasz z wielu gotowych rozwiązań. W mojej opinii prowadzenie sklepu w trzecim opisywanym przypadku jest najprostsze, choć to nie znaczy, że najlepsze. Nie masz bowiem dowolności w tym, jak ma wyglądać sklep internetowy i jesteś ograniczony do rozwiązań, które oferuje platforma.

Łukasz Wudyka opinie o sklepach internetowych – Jaki system zarządzania treścią (CMS) wybrać pod sklep internetowy?

Decydując się na stworzenie strony www sklepu internetowego, musisz stanąć przed wyborem konkretnego systemu zarządzania treścią. Mówię tutaj o sytuacji, w której chcesz postawić stronę internetową od podstaw. Bardzo ważne jest, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego CMS’a upewnienie się, czy umożliwia on łatwą optymalizację strony. Zakładam bowiem, że nie jesteś programistą i często możesz chcieć dokonać jakichś zmian, nie przekazując tego zadania ekspertowi. Niemałe znaczenie mają również cena i poziom bezpieczeństwa gwarantowany przez konkretne systemy zarządzania treścią. Poniżej opiszę pokrótce dwa bardzo często wybierane przez moich klientów z branży e-commerce warianty.

Łukasz Wudyka opinie o sklepach internetowych – WooCommerce

WooCommerce w połączeniu z WordPressem to jeden z najpopularniejszych wariantów, na który decydują się właściciele sklepów internetowych. WooCommerce jest wtyczką do WordPress’a z ogromnymi możliwościami. Otwarty silnik open-source, łatwe zarządzanie sprzedażą, a także możliwość korzystania z wielu darmowych i płatnych rozszerzeń to ogromne atuty WooCommerce. Plusów WooCommerce jest jednak w mojej opinii o wiele więcej.

Łukasz Wudyka opinie o sklepach internetowych – PrestaShop

PrestaShop jest darmowym systemem zarządzania treścią i jak sama nazwa wskazuje jest on dedykowany branży e-commerce. W opinii właścicieli wielu sklepów to właśnie ten CMS najlepiej się sprawdza przy prowadzeniu sprzedaży internetowej. Do atutów PrestaShop należą między innymi: bardzo duża liczba wtyczek (darmowych i płatnych), łatwa optymalizacja pod SEO, a także możliwość połączenia z serwisem Allegro i platformami, które porównują ceny (na przykład Ceneo).

Łukasz Wudyka opinie o sklepach internetowych – Jak zadbać o oferty promocyjne, które przyciągną klientów?

Mam wieloletnie doświadczenie w branży e-commerce. Doskonale zdaje sobie sprawę, że samo stworzenie strony internetowej i zadbanie o szeroki wybór asortymentu nie zagwarantują nikomu sukcesu. Kluczem do pozyskania dużej liczby klientów są bowiem w dużej mierze oferty promocyjne. W mojej opinii to właśnie oferty promocyjne sprawiają, że klienci dużo chętniej kupują.

Możesz wykorzystać, w tym celu ważne wydarzenia handlowe, takie jak na przykład Black Friday bądź też Cyber Monday. Jeżeli jako właściciel sklepu internetowego sprawisz, że w danym dniu przesyłki będą całkowicie darmowe dla klienta i odpowiednio zareklamujesz tę promocję, możesz spodziewać się zwiększonego wzrostu zainteresowania Twoją ofertą.

Łukasz Wudyka opinie o sklepach internetowych – Zadbaj o komfortową obsługę klienta

Pamiętaj, że jeśli Twoi klienci będą mieli pozytywne doświadczenia po tym, jak ich obsłużysz, chętnie do Ciebie wrócą. Udzielaj, zatem zawsze sprawdzonych informacji na wszelkie zapytania klienta. Jeżeli zadbasz o pozytywne doświadczenie użytkowników Twojego sklepu najprawdopodobniej pozyskasz stałych klientów. W mojej opinii zapewnienie klientowi komfortowej obsługi to przede wszystkim:

 • wiedza na temat produktów, które sprzedajesz i całej branży – klienci wrócą do Ciebie, jeśli uznają, że jesteś ekspertem w dziedzinie, w której sprzedajesz produkty.
 • błyskawiczne reagowanie na zapytania – klienci nie lubią długo czekać,
 • pokazanie klientowi, że jest rozumiany – czasami klient chce być wysłuchany i zaowocuje to dokonaniem zakupów w Twoim sklepie,

Pamiętaj także o tym, że klienci mają najlepsze opinie na temat sklepów, które umożliwiają łatwe złożenie zamówienia. Współczesny świat ma błyskawiczne tempo i tylko mając wydajną stronę www ze zrozumiałym interfejsem i możliwością natychmiastowej dostawy można zdobyć zaufanie dużej liczby internautów.

Łukasz Wudyka opinie o sklepach internetowych – Jak promować własny sklep internetowy

Promowanie sklepu internetowego jest w mojej opinii kluczowe, aby sklep osiągnął sukces. Wbrew pozorom nie trzeba posiadać ogromnych zasobów finansowych, aby dotrzeć do sporego grona odbiorców ze swoim biznesem e-commerce.

Łukasz Wudyka opinie sklepy online.

Łukasz Wudyka opinie o sklepach internetowych – promowanie sklepu internetowego w mediach społecznościowych

Media społecznościowe cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Jeżeli zadbasz o fanpage swojego biznesu na Facebooku, zdobędziesz, chociaż kilkaset polubień, zaznaczysz tym samym swoją obecność w sieci. Publikując ciekawe treści na Facebooku spowodujesz, że stopniowo zwiększy się liczba Twoich odbiorców, a niektórzy z nich wkrótce zostaną Twoimi klientami. Dobrze, abyś korzystał nie tylko z Facebooka, ale także z Twittera i innych mediów społecznościowych.

Łukasz Wudyka opinie o sklepach internetowych – promowanie sklepu poprzez blogowanie

Blogowanie może być skuteczną formą promowania sklepu internetowego. Nie wszystkim właścicielom biznesów e-commerce się to jednak udaje. Dzieje się tak między innymi z tego powodu, że te osoby publikują posty nieregularnie, a publikowane treści są małowartościowe. Zoptymalizowane pod kątem silników wyszukiwarek wpisy blogowe, które dodatkowo stanowią wartościowy content są w mojej opinii bardzo dobrym sposobem na poprawę pozycji strony sklepu internetowego w wyszukiwarce.

Łukasz Wudyka opinie o sklepach internetowych – wykorzystywanie rabatów do promowania sklepu internetowego

Dla osób, które dokonały zakupów w Twoim sklepie internetowym, możesz przeznaczyć specjalne kody rabatowe. Dzięki temu przybliżysz ich do kolejnych zakupów, a następnie pozyskasz stałych klientów. Rozsądnym rozwiązaniem jest udzielanie rabatów czasowych. W mojej opinii taka forma rabatowania sprawia, że realnym jest dokonanie w niedługim czasie zakupów przez tego samego klienta. Jeśli rabat byłby bezterminowy, klient mógłby zwlekać w nieskończoność z dokonaniem kolejnego zakupu.

Łukasz Wudyka opinie o sklepach internetowych – dobór odpowiednich fraz kluczowych

Słowa kluczowe to wyrażenia, które są wpisywane w okno wyszukiwarki przez jej użytkowników. Dobór odpowiednich fraz kluczowych, na które będziesz pozycjonować swoje produkty i kategorie ma ogromne znaczenie. Wysokiej jakości content, który dodatkowo jest dobrze pozycjonowany sprawia, że możliwe staje się osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google. Istnieją specjalne narzędzia, które pomogą Ci dobrać odpowiednie frazy kluczowe. Osobiście jako Łukasz Wudyka jestem specjalistą SEO i jeśli chcesz, abym pomógł Ci w pozycjonowaniu strony www Twojego biznesu e-commerce, skontaktuj się ze mną.

Podsumowując, prowadzenie sklepu internetowego może być doskonałym pomysłem na biznes. Ważne jest jednak to, aby zadbać o wszystkie szczegóły związane nie tylko z ofertą sprzedażową, ale także marketingiem internetowym. Coraz więcej osób decyduje się na zakupy w internecie i wybiera ten wariant zamiast wizyty w sklepie stacjonarnym. Aby przebić się na tle branżowej konkurencji, właściciele biznesów e-commerce muszą zadbać o każdy szczegół.