Cegła z rozbiórki w łazience

Nowoczesne łazienki to dziś pole do popisu dla wielbicieli ciekawych aranżacji. W ostatnich latach największą i zasłużoną popularnością cieszy się cegła z rozbiórki, która już na dobre zadomowiła się w naszych mieszkaniach i domach. Choć pozornie może się wydawać,  że płytki ze starej cegły to kiepski materiał wykończeniowy, wypełniony wilgocią i zanieczyszczeniami, nic bardziej mylnego. Cegła z rozbiórki od renomowanego producenta to dobry pomysł do wykończenia łazienki. Sprawdź dlaczego takie rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie. 

Płytki z cegły rozbiórkowej w łazience

Cegła na ścianie w łazience jest specyficznym rodzajem wykończenia. Musisz pamiętać, że nie warto przesadzać z jej ilością w trakcie aranżacji przestrzeni. W małych łazienkach zbyt duża ilość cegły może wizualnie przytłoczyć, a także mocno obciążyć wnętrze. Cegła z rozbiórki znacznie lepiejwygląda w przestronnych pomieszczeniach.

Płytki z cegły to materiał z zasady dość ciężki, a zatem mocno obciąża pokrytą powierzchnię. Nie powinno się jej  więc montować na cienkich ścianach. Dlaczego? Mogą po prostu nie wytrzymać pod ciężarem takiej niezwykłej dekoracji. Cegła z rozbiórki umieszczona w okolicy umywa. Można to zrobić za pomocą specjalistycznego impregnatu. Abypłytki z cegły zachowały pierwotne właściwości, warto również pamiętać o systematycznej konserwacji powierzchni.

Modne aranżacje

Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie cegły z rozbiórki w łazience.

Bardzo popularny trend wykorzystuje płytki z cegły rozbiórkowej w kolorze białym lub beżowym. Jasna barwa wspaniale optycznie powiększa pomieszczenie, a jednocześnie nadaje mu przytulnego klimatu. Biała cegła z rozbiórki znakomicie wygląda w połączeniu z meblami z drewna oraz kontrastową podłogą.

Równie popularna jest czerwień, chętnie wybierana do aranżacji w stylu industrialnym lub loftowym. W takim wydaniu, płytki z cegły rozbiórkowej pasują do metalu, takiego jak aluminium i mosiądz. Decydując się na takie rozwiązanie warto pamiętać, że surowy, i mocno minimalistyczny styl loftu wygląda dobrze tylko w pomieszczeniach o naprawdę dużej kubaturze. W małej łazience, czerwona cegła z rozbiórki może ją nieco przytłoczyć.

Istnieje mnóstwo możliwości zastosowania cegły rozbiórkowej w łazience. Materiał ten jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się praktycznie we wszystkich stylach wnętrzarskich. Płytki z cegł rozbiórkowej mogą być także szybko i łatwo pomalowane na inny kolor. Tym samym wystrój łazienki zmienia się w kilka godzin nie do poznania i nie zachodzi potrzeba przeprowadzania kosztownych remontów.

Podsumowanie

Cegła z rozbiórki to bez wątpienia bardzo piękna i nietuzinkowa dekoracja każdej łazienki. Zanim jednak zdecydujesz się na tego typu dekorację, rozważ koniecznie wszystkie zalety i wady takiego rozwiązania. Płytki z cegły w łazience są jednocześnie gwarancją podziwu ze strony zaproszonych gości, ale również nadają wrażenie przytulności i wyjątkowego ciepła podczas relaksującej kąpieli. Cegła z rozbiórki to ponadczasowe rozwiązanie, które nigdy Ci się nie znudzi.