Jak zatrzymać czas w kadrze, czyli idealna fotografia ślubna

Ślub stanowi jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Każda Para Młoda pragnie więc posiadać pamiątkę z tego wydarzenia. A co może być lepszego niż wyjątkowe i klimatyczne kadry poruszających emocje? Fotografia ślubna pomaga zatrzymać czas i wszystkie ulotne chwile, które przemijają w okamgnieniu. 

Kiedy jest czas na sesję ślubną?

Mniej więcej tydzień po weselu to standardowo najlepszy czas na wykonanie sesji ślubnej. Nie ma potrzeby popadać w skrajności i pędzić na plener już następnego dnia po ceremonii. Nie ulega natomiast wątpliwości, że z upływem czasu, spada motywacja do pozowania, a co za tym idzie zdjęcia mogą się po prostu nie udać i fotografia ślubna, na którą tak czekamy okaże się wyzuta z emocji towarzyszących zaślubinom. Właśnie dlatego już na etapie podpisywania umowy, warto ustalić z fotografem termin takiej sesji. W końcu w szczycie wakacyjnym, najbardziej rozchwytywani profesjonaliści wykonują nawet 20-30 sesji w ciągu zaledwie jednego sezonu.

Kiedy najlepiej fotografować?

Godzina po wschodzie słońca i godzina przed zachodem to zdaniem większości fotografów najlepsza pora na wykonanie sesji. Cudownie ciepłe, lekko pomarańczowe, miękkie i niezwykle subtelne światło zapewnia wręcz nieprawdopodobny spektakl. Widać to doskonale na zdjęciach. Fotografia ślubna pokazuje wówczas ten magiczny klimat i nawet zwykłe z pozoru miejsca, mogą wyglądać wręcz bajkowo. Wschody oraz zachody słońca to również genialny pomysł ze względu na panujące w tym czasie warunki atmosferyczne. Sesje plenerowe dość często odbywają się latem, kiedy temperatura potrafi być niezwykle wysoka. Podczas złotej godziny temperatura jest często sporo niższa i towarzyszą jej niekiedy delikatne porywy wiatru romantycznie unoszące suknię ślubną. Z kolei fotografia ślubna

Jaki jest idealny plener na sesję ślubną?

Aby plener ślubny był udany, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Liczy się między innymi liczba kilometrów, jaką będzie trzeba przejechać do danego miejsca. Dużą pomocą w tej kwestii jest sam fotograf ślubny, który z pewnością ma swoje ulubione miejscówki na terenie całego kraju. Najlepiej jeśli będzie to miejsce, w który nowożeńcy czują się po prostu dobrze. Równie ważny jest dobór stylizacji. Nie każda suknia ślubna sprawdzi się podczas sesji w lesie lub na łące.

Przygotowania do pleneru ślubnego

Jeśli chcemy, aby współpraca z fotografem przebiegała tak dobrze, trzeba się do niej koniecznie przygotować. Warto zatem postawić na odpowiedni wypoczynek. Przed sesją należy też zjeść lekki posiłek, a także zadbać o detale, zarezerwować sobie nieco wolnego czasu i znaleźć w sobie chęć i motywację do bycia fotografowanym. Dobry humor i pozytywne nastawienie niejednokrotnie potrafią zdziałać cuda.