Najważniejsze akcesoria do czyszczenia przydomowego basenu

Basen w ogrodzie to marzenie wielu osób. Jednak, aby spełniał on swoje założenia i pozwalał na bezpieczne i aktywne spędzanie czasu przez całą rodzinę, konieczne jest dbanie o poziom higieny i jego regularne czyszczenie. W tym celu warto zakupić zestaw najważniejszych akcesoriów, które umożliwią profesjonalną pielęgnację.

Przede wszystkim odpowiednia pompa!

Aby utrzymać wodę w basenie w czystości i dobrym stanie konieczne jest regularne przeprowadzanie takich zabiegów jak: filtracja, dezynfekcja, korekta pH i koagulacja.  W tym celu przede wszystkim trzeba zakupić odpowiednią pompę. Dzięki niej możliwe jest filtrowanie wody i jej dokładne oczyszczanie. Warto zaznaczyć, że pompa zwykle nie jest zbyt dużym wydatkiem. Najlepiej wybrać dość wydajny model o większej pojemności. Filtr należy wymieniać regularnie. Może on wychwycić wszelkie zanieczyszczenia począwszy od większych liści czy owadów, aż do drobinek znajdujących się w wodzie, których nie widać gołym okiem. Aby zapoznać się z wartościowymi informacjami w tym temacie warto zajrzeć na stronę: https://folkpool.pl/.

Zestaw akcesoriów czyszczących

Sama pompa nie rozwiąże problemu. Warto także zaopatrzyć się w inne akcesoria przydatne podczas codziennej pielęgnacji basenu. Z pewnością przydadzą się siatki chroniące przed przedostaniem się większych śmieci do wody, a także specjalne szczotki basenowe, umożliwiające m.in. profesjonalne czyszczenia dna. Warto zdecydować się na szczotki, które posiadają teleskopowy trzon, dzięki temu można dotrzeć do wszelkich zakamarków.  Bardzo ważne są także wszelkie akcesoria do przeprowadzania analizy wody. Pozwolą one na dokładną i kompleksową ocenę poziomu pH, a także stężenia chloru. Przyda się także termometr. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://folkpool.pl/odkurzacze-i-akcesoria-do-czyszczenia-basenu/

Chemia basenowa

Utrzymanie odpowiedniego stanu wody w basenie jest możliwe także dzięki użyciu odpowiednich środków chemicznych. W sklepie z akcesoriami basenowymi można znaleźć szeroki wybór specjalnych produktów, które dobrze wpływają na stan wody, a także są bezpieczne dla skóry.  Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na środki, które zwiększają i zmniejszają pH wody. Konieczne jest także wyposażenie się w aplikatory chloru, pozwalające na dezynfekcję wody oraz produkty pozwalające zwalczyć glony, środki flokujące i klaryfikatory.  Niektórzy uważają, że stosowanie środków chemicznych nie jest wskazane, jednak w tym wypadku zdecydowanie wpływają one na poprawę bezpieczeństwa. Bez ich użycia w wodzie mogą się rozwijać szkodliwe dla człowieka glony i inne związki. Warto jednak dokładnie zapoznać się z instrukcją dotyczącą dawkowania chemii. Zastosowanie zbyt dużych dawek, a także zbyt małych może doprowadzić do odwrotnych skutków niż jest to oczekiwane. W niektórych przypadkach, mimo regularnego przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych może się okazać konieczne wymienienie wody.